^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

Rok szkolny 2018/2019

ŚWIAT-PRZYRODA-CZŁOWIEK


12 czerwca odwiedził nas wspaniały gość, pasjonat przyrody, zwierząt, pracownik Poleskiego Parku Narodowego, pan Sławomir Wróbel. Nasz gość przypomniał dzieciom, że nasza planeta jest domem dla ludzi, zwierząt i roślin. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści o mieszkańcach naszych lasów. Wspaniała lekcja przyrody nauczyła dzieci między innymi tego, że jeżeli spotkamy żmiję, nie wolno nam jej zaczepiać i wykonywać gwałtownych ruchów. Żmija nie zaatakuje bez powodu. Jeże są bardzo pożyteczne, bo zjadają różne szkodliwe owady. Jelenie są bardziej rodzinne niż sarny. Trzeba też pamiętać, że spotkane na spacerze chore lub ranne zwierzę może być niebezpieczne. Nie należy podchodzić zbyt blisko ani dotykać takiego zwierzaka. W takim wypadku najlepiej powiadomić najbliższy ośrodek rehabilitacji zwierząt. Nie sposób opisać morza informacji, ciekawostek, które dzieci otrzymały podczas spotkania. Do fotorelacji z prawdziwej przyrodniczej uczty zapraszamy i zachęcamy Państwa do odwiedzenia ścieżek przyrodniczo- edukacyjnych Poleskiego Parku Narodowego.

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.