^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

Grupa II - 3/4 latki

 

POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO…


„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Dzieci potrzebują przewodników, którzy wprowadzą ich w magiczny świat literatury, wzbudzą zainteresowania, odkryją wartość i magiczną moc książek. Do pełnienia tej niezwykłej roli zapraszamy rodziców naszych dzieci.

W miesiącu styczniu, na spotkaniu z mamą Amelki O., dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. ,,Franklin i przyjęcie urodzinowe”, poznały jego przygody i dowiedziały się, jak Franklin nauczył cieszyć się małymi rzeczami i tym, że w życiu nie można mieć wszystkiego. W lutym czytała nam mama Mai i Alanka książeczkę pt. ,,Wilk i żuraw”. Dzięki uniwersalnemu przesłaniu zawartemu w książeczce, dziecko może już od najmłodszych lat uczyć się podstawowych zasad, którymi powinno kierować się w życiu.

Pamiętajmy, że podczas czytania rodzic ofiarowuje dziecku swój czas i zaangażowanie, o które tak trudno w codziennej gonitwie. To doskonały sposób relaksu, dający wytchnienie i ciszę − tak ważne w dzisiejszym szybkim, głośnym, cyfrowym świecie. Po zbyt długim oglądaniu telewizji czy graniu na komputerze, słuchanie bajek czytanych przez rodziców przyniesie odprężenie i spokój.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.