^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

JA I MOI RODZICE – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

 


 

W ramach projektu „Ja i moi rodzice -  moja mała ojczyzna”, 27 marca 2015 roku, grupę Kubusia Puchatka i Maleństw, odwiedził niecodzienny gość. Gościliśmy ratownika medycznego, tatę Gabrysi W. z grupy 4-latków. Pan Piotr przybliżył nam swoją ciężką i odpowiedzialną pracę. Zaprezentował sprzęt potrzebny w jego pracy. Odważne dzieci próbowały swoich sił na fantomie: robiły masaż serca i sztuczne oddychanie. Dzieci ratowały również misia, który uległ wypadkowi. Cierpliwie bandażowały jego głowę, podawały tlen i kroplówkę. Basia pozwoliła unieruchomić złamaną rękę. Za odwagę, asystentka ratownika Gabrysia rozdawała naklejki. Pan Piotr opowiedział nam również, jak należy zachowywać się, aby nie ulec wypadkowi. Poprosił dzieci, aby dbały o swoje bezpieczeństwo w przedszkolu i w domu, aby słuchały rodziców i nauczycielek w przedszkolu. Na koniec były życzenia i laurka. Dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Z pewnością zdobyte na tym spotkaniu wiadomości pomogą zapobiec wielu niepotrzebnym wypadkom.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.