^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

JA I MOI RODZICE – SPOTKANIE Z KUCHARZEM

 


 

W ramach realizacji zadania zawartego w projekcie z edukacji regionalnej  „Ja i mój mały świat” 21 kwietnia br. Maleństwa wraz z grupą Kubusia Puchatka gościły tatę Lenki O., który jest kucharzem. Pan Jakub przygotował dla dzieci wiele niespodzianek wiązanych z kuchnią, z gotowaniem. Były zagadki: „Zgaduj zgadula – co to za owoc? Jak nazywa się to warzywo? Co to za rzybory kuchenne?”. Nie były to proste i oczywiste odpowiedzi. Owoce przyniesione przez naszego gościa nie codziennie oszczą na naszych stołach. Dzieci oglądały, wąchały, dotykały m. in.: avocado pochodzące z Meksyku, Hiszpanii, Afryki, granat z egionu śródziemnomorskiego, smoczy owoc z Tajlandii, karambola z Brazylii i Malezji. Był także imbir, bakłażan, kiełki nasion, tóre są źródłem mikroelementów, roszponka. Za każdą poprawną odpowiedź dzieci otrzymały prezent – drewnianą łopatkę do otowania. Oczywiści Pan Jakub zatroszczył się, aby przedszkolaki miały atrybuty kucharskie – czapkę kucharską. Był także opis umiejętności kucharskich: szybkie krojenie cebuli, wyczarowanie z banana delfina, z banana i papryczki chili tukana. Na koniec lastikowymi nożami dzieci kroiły kiwi, następnie pomagały Panu Jakubowi zblendować owoce z jogurtem naturalnym. Wyszedł smaczny i zdrowy koktajl o smaku kiwi. A teraz wszystkich zapraszamy do galerii. Zobaczcie sami naszą przygodę z kucharzem…. 

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.