^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

POZNAJEMY NASZE MIASTO – WYCIECZKA

 


 

W ramach projektu „Ja i mój mały świat – moja mała ojczyzna” dzieci z grup Maleństwa i Kubusie Puchatki, odbyły wycieczkę po Łęcznej. Odwiedziły między innymi Ratusz Miejski, gdzie zostały serdecznie przyjęte przez Pana Burmistrza Teodora Kosiarskiego, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Obdarował je też słodyczami. Przedszkolaki odwdzięczyły się piosenką o Łęcznej i kwiatami. Niektóre dzieci odważnie zasiadły w fotelu burmistrza. Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto i porównaliśmy nowe budownictwo ze starymi, niejednokrotnie zabytkowymi budowlami np. Stary Ratusz, gdzie obecnie mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Na koniec sponsor naszej wycieczki, pan Jan Blacha, dziadziuś naszego Bartusia z Kubusia Puchatka, zawiózł nas na Podzamcze. Tam przedszkolaki mogły dotknąć i obejrzeć dinozaury. Był to dla dzieci najbardziej oczekiwany punkt programu, szczególnie dla chłopców. Panu Jankowi serdecznie dziękujemy za pomoc w odbyciu tej wycieczki. Przy okazji też dzieci poznały pracę kierowcy. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i bardzo zmęczeni. Nasza wiedza na temat rodzinnego miasta poszerzyła się.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.