^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA 2015


 

23 maja 2015r. na hali stadionu Górnik Łęczna S. A. odbyła się III Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa pod hasłem „Duży i mały to sportowiec doskonały” Łęczna 2015. Organizatorami Olimpiady było Przedszkole Publiczne nr 3 oraz Górnik Łęczna S.A. W zawodach sportowych wzięły udział dzieci ze wszystkich łęczyńskich przedszkoli. Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonał Burmistrz Miasta Łęczna Pan Teodor Kosiarski.

Dziesięcioosobowe zespoły rywalizowały w sześciu konkurencjach. Po podsumowaniu punktacji przez sędziego głównego Pana Grzegorza Szkutnika, drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

I miejsce – Przedszkole Publiczne nr 3;

II miejsce – Przedszkole Publiczne nr 4;

III miejsce – Przedszkole Publiczne nr 1;

wyróżnienie – Przedszkole Publiczne nr 2;

wyróżnienie – Przedszkole Niepubliczne Aniołek;

wyróżnienie – Przedszkole Niepubliczne Casper.

Każda z drużyn otrzymała puchar i cenne nagrody, natomiast zawodnicy medal, odznakę, dyplom i słodycze. Zawodnikom kibicowały dzieci oraz rodzice i dziadkowie w barwach drużyn. Kibice przyszli odpowiednio wyposażeni w pompony, balony, trąbki i gwizdki. Puchar Kibica Olimpiady za najlepszy doping, prezentowanie barw drużyny i kulturalne zachowanie godne kibica zdobyło Przedszkole Publiczne nr 1. Wszystkim zmaganiom małych sportowców bacznie przyglądali się sędziowie – zawodnicy Górnika Łęczna S. A. W przerwie zawodów wystąpiła grupa taneczna „Roztańczone czwóreczki” pod opieką pani Elżbiety Polak. Podziwialiśmy również pokaz umiejętności piłkarzy I drużyny Górnika Łęczna S. A. oraz mini mecz – tatusiowie kontra piłkarze.

W jury III Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej zasiadali zaproszeni goście i sponsorzy:

Teodor Kosiarski - Burmistrz Miasta Łęczna

Artur Kapelko – Prezes Górnik Łęczna S.A.

Krzysztof Matczuk – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Zdzisław Cichosz - Przewodniczący Związku Zawodowego Górników

LW „Bogdanka” S. A.

Łukasz Sawicki – Radny Rady Miejskiej – Komisja Sportu

Sławomir Pogonowski – koordynator Akademii Piłki

Artur Boś i Marcin Wasilewicz - Firma „ Art- Mar”

Robert Rodzik – Przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola Publicznego

Nr 3 w Łęcznej

Edyta Wasilewicz – skarbnik Rady Rodziców Przedszkola Publicznego

Nr 3 w Łęcznej

Wszyscy uczestnicy Olimpiady świetnie się bawili. Dopisały humory i sportowy zapał naszych małych zawodników. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie razem z innymi kolegami i koleżankami.

Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Nie byłoby to jednak możliwe bez naszych sponsorów. Dziękujemy im z całego serca i mamy nadzieje, że w przyszłym roku również udzielą wsparcia naszemu przedsięwzięciu.

A oto nasi sponsorzy:

  • Górnik Łęczna S.A.,

  • Firma „Art-Mar”- Marcin Wasilewicz i Artur Boś,

  • Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność” LW „Bogdanka” S. A.

  • Związek Zawodowy „Kadra” LW „Bogdanka” S. A.

  • Związek Zawodowy Górników LW „Bogdanka” S. A.

  • Rada Rodziców przy Przedszkolu Publicznym nr 3 w Łęcznej

  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „DOMIX” Gajowiak Krzysztof

  • Lidl Polska - Karolina Drob,

  • Bank BPH oddział w Łęcznej - Joanna Szymańska.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć oraz na stronę Górnika Łęczna S.A.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.