^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

WYCIECZKA DO MUZEUM WSI LUBELSKIEJ


 

Dnia 1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka, wszystkie grupy z przedszkola wraz z opiekunami odwiedziły Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Obiekt obejmuje swoim zasięgiem obszar regionu lubelskiego zróżnicowanego pod względem krajobrazowym i etnograficznym. Dzieci poznały zabytki architektury drewnianej i murowanej z rejonu dawnego województwa lubelskiego.
Wiatrak był pierwszym obiektem przeniesionym na teren muzeum. W sektorze Roztocze uczestnicy zwiedzili kuźnię, piwiarnię, cerkiew z dzwonnicą, kapliczkę oraz zagrody ze zwierzętami i chałupy wolnostojące. Zwiedzanie zakończono wspólnym piknikiem na łonie pięknej skansenowskiej natury.

Więcej zdjęć znajduje się w galeriach grup.
Zapraszamy serdecznie.

 

 

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.