^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

Rok szkolny 2020/2021

"DUŻY I MAŁY TO SPORTOWIEC DOSKONAŁY"

„Dzieciaki, które garną się do sportu, to prawdziwy skarb” (Marcin Prus).

Co z tego wynika? Troska i pomoc w rozwijaniu umiejętności, utrzymaniu dobrej kondycji, robieniu tego, w czym przedszkolaki czują się dobrze. Nasza placówka wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci od siedmiu już lat jest współorganizatorem Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej pod hasłem „Duży i mały to sportowiec doskonały”. Przedsięwzięcie to skierowane jest do dzieci 5-letnich uczęszczających do łęczyńskich przedszkoli, jak również do Przedszkola Samorządowego z Milejowa i Puchaczowa. Niestety, z powodu panującej sytuacji – pandemii COVID-19w tym roku w/w olimpiada nie odbyła się.

Jak to się zaczęło? Posłuchajcie. Był rok 2012. W naszych głowach rodzi się pomysł na zawody sportowe. Dużo wątpliwości, obaw. Organizujemy na stadionie GKS BOGDANKA S.A. (dziś: GKS GÓRNIK ŁĘCZNA) I Międzyprzedszkolną Olimpiadę Sportową pod hasłem: „Duży i mały to sportowiec doskonały”. W kolejnych latach powiększa się nasza sportowa rodzina o prywatne przedszkola oraz przedszkola z powiatu łęczyńskiego. 2020 rok-pandemia COVID-19 zatrzymała wszystko. Zmieniają się plany, działania. Nie chcemy zapomnieć o olimpiadzie, zawodach, zabawie na stadionie. Dlatego proponujemy przedszkolakom inną formę aktywności. Zapraszamy dzieci 5-letnie z łęczyńskich publicznych przedszkoli, z Przedszkola Samorządowego z Milejowa oraz Przedszkole w Puchaczowie do wzięcia udziału w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Duży i mały to sportowiec doskonały”. Na konkurs wpłynęło 27 prac z w/w placówek. Jury w składzie: VelijkoNikitović - Dyrektor Sportowy Górnik Łęczna S.A. – przewodniczący jury, Paweł Brodzisz – instruktorw Centrum Kultury w Łęcznej, Ewa Góźdź – Dyrektor PP nr 3w Łęcznej przyznało:

I miejsce: Lenie Misiak z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej
II miejsce: Michałowi Wójtowicz z Przedszkola Publicznego nr 2 w Łęcznej
III miejsce: Bartoszowi Ćwirzeń z Przedszkola w Puchaczowie

Wyróżnienia dla:
Antoniego Wroniszz PP NR 3 w Łęcznej
Julii Smyk z PP NR 4 w Łęcznej
Aleksandry Mrozek z PP NR 1 w Łęcznej
Franka Michalak z PP NR 2 w Łęcznej.

Nagrody w postaci sprzętu gimnastycznego, przyborów plastycznych, albumów o tematyce sportowej dla wszystkich biorących udział w konkursie, dla nagrodzonych placówek ufundowało: Stowarzyszenie Sportowe GKS GÓRNIK ŁĘCZNA, Pan Antoni Pasieczny Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność LW „Bogdanka” S.A., Pan Grzegorz Jadwiżuk Przewodniczący ZZ Górników w Polsce LW „Bogdanka” S.A., Pan Artur Brzozowski Przewodniczący ZZ Kadra LW „Bogdanka” S.A., Pan Jarosław Niemiec Przewodniczący Związku Zawodowego „Przeróbka” LW „Bogdanka” S.A. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie w/w przedsięwzięcia, za bardzo atrakcyjne nagrody! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.