Rok szkolny 2020/2021

DRODZY RODZICE

Pragnę przybliżyć Państwu projekt pod tytułem:

Moja angielsko-hiszpańska przygoda

Projekt ten będzie przeprowadzony w miesiącu maju oraz czerwcu i będzie przeprowadzony we wszystkich grupach wiekowych. Ma on na celu:

Zaciekawienie dzieci językiem hiszpańskim i angielskim

• motywowanie do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego poprzez wzbudzanie poczucia sukcesu
  • tworzenie sytuacji doskonalących pamięć ( uczenie się słownictwa)
  • doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim
  • dostrzeganie potrzeby posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim
  • poznanie słownictwa związanego z funkcjonowaniem życia codziennego w języku angielskim i hiszpańskim
  • przyzwyczajenie do funkcjonowania w środowisku wielokulturowym, wielojęzycznym i wielonarodowościowym
  • kształtowanie tolerancji

Sposoby realizacji projektu:

• Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci będą utrwalać słownictwo z j. angielskiego, które przyswoiły od września ubiegłego roku aż do końca kwietnia 2021 roku. Równolegle z powtarzaniem w/w materiału, dzieci będą przyswajać nowy zakres słownictwa w języku angielskim oraz hiszpańskim.
  • Dzieci poznają ciekawe i rytmiczne utwory w języku angielskim i hiszpańskim, które pomogą odkryć języki obce. Nauczyciel pomoże dzieciom postawić pierwsze kroki w nauce obu języków obcych w atmosferze zabawy. Tekstom piosenek towarzyszyć będą karty obrazkowe, dzięki którym dzieci lepiej zrozumieją ich treść. Dzieci znajdą propozycje zabaw z każdą piosenką oraz nowym słownictwem.

Zakres tematyczny z języka hiszpańskiego i angielskiego w miesiącu maju dla 3-latków oraz 4-latków:

1. Powitania i pożegnania
  2. Pory dnia
  3. Rodzina
  4. Kolory
  5. Liczby

Zakres tematyczny z języka hiszpańskiego i angielskiego w miesiącu maju dla 5-latków:

1. Powitania i pożegnania
  2. Pory dnia